150 tys. złotych dla Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych OSP z Małopolski

W poniedziałek (24.02) odbyła się XVIII sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego. W jej trakcie radni zdecydowali o przekazaniu 150 tys. złotych trzem samorządom gminnym z przeznaczeniem na działające na ich terenie grupy poszukiwawczo-ratownicze OSP.

Samorząd Województwa Małopolskiego po raz kolejny postanowił wesprzeć działalność Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych działających przy ochotniczych strażach pożarnych w Kętach, Nowy Sączu i Goszczy. Na poniedziałkowej sesji radni wojewódzcy podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej na rzecz Miasta Nowy Sącz, Gminy Kęty i Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Każda z gmin otrzyma po 50 tys. złotych. Zostaną one przeznaczone na doposażenie i utrzymanie działalności Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych.

Wsparcie pozwoli poprawić efektywność i skuteczność działań poszukiwawczo-ratowniczych małopolskich OSP w sytuacjach, gdy w akcji ratowniczej wykorzystywane są psy. Chodzi tu m.in. o wypadki i katastrofy budowlane. W latach poprzednich, ze środków pozyskanych od władz Województwa ratownicy zakupili m.in. specjalistyczną odzież ochronną, sprzęt łączności, medyczny oraz specjalistyczne oprogramowanie pomocne w prowadzeniu działań ratowniczych.

Foto ilustracyjne: Jacek Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *