23-latek zginął w zderzeniu dwóch ciężarówek pod Przysuchą

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj przed godziną 18:00 w Gielniowie koło Przysuchy, na skrzyżowaniu DK-12 z drogą wojewódzką 728. W wyniku zderzenia się dwóch ciągników siodłowych z naczepami kierowca jednego z nich zginął, drugi trafił do szpitala.

Informacja o zdarzeniu na skrzyżowaniu w Gielniowie do służb wpłynęła ok. 18:50. W zdarzeniu brały udział dwa samochody ciężarowe, w tym autocysterna przewożąca melasę cukrową. Jak ustalono wstępnie 23-letni kierowca daf-a nie ustąpił pierwszeństwa 70-letniemu kierowcy volvo. W efekcie oba pojazdy znalazły się poza jezdnią. Na miejscu interweniowali strażacy z JRG PSP w Przysusze, druhowie OSP z Gielniowa i Rozwad. Na pomoc wezwano również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG 10 Warszawa.

Strażakom udało się wykonać dostęp do obu kierowców. Niestety, młodszy zginął na miejscu. Kierowcę drugiego pojazdu ewakuowano. Trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który po udzieleniu pomocy na miejscu przetransportował go do szpitala. Jego stan nie jest znany.

Monitoring GDDKiA

Krajowa 12-tka w miejscu wypadku była zablokowana na czas akcji ratowniczej i czynności dochodzeniowo-śledczych. W dalszym ciągu występują utrudnienia w ruchu, gdyż służby techniczne w dalszym ciągu usuwają skutki tego zdarzenia.

Fotografia nagłówkowa: KPP Przysucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *