Auto uderzyło w drzewo. 19-letnia pasażerka zginęła na miejscu

Do wypadku doszło w piątek wieczorem. Na drodze między Kruszewem a Sarbią samochód osobowy uderzył bokiem w drzewo. Pasażerka auta zginęła na miejscu.

Około 22:00 służby ratownicze z powiatów pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego o wypadku na drodze wojewódzkiej 182 między Kruszewem a Sarbią. Z relacji zgłaszających wynikało, że samochód osobowy uderzył w drzewo, a w środku znajdują się dwie osoby poszkodowane. Do zdarzenia zadysponowano zastępy PSP i OSP z obu powiatów.

Gdy ratownicy dotarli na miejsce okazało się, że kierowca auta opuścił pojazd z pomocą świadków. We wraku nadal przebywała pasażerka auta. Strażacy ustabilizowali pojazd i zajęli się wykonaniem dostępu do uwięzionej kobiety oraz udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu autem.

Po wydobyciu pasażerki z auta, stwierdzono brak podstawowych funkcji życiowych. Podjęta resuscytacja krążeniowo-oddechowa niestety nie przyniosła rezultatu. Po długiej walce o życie 19-letniej kobiety lekarz stwierdził zgon. 20-letni kierujący z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

W działaniach ratowniczych uczestniczyło 9 zastępów PSP i OSP z obu powiatów, w tym oficer operacyjny KP PSP Piła.

Fotografia nagłówkowa: Facebook / OSP Kruszewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *