Auto z pięcioma osobami zjechało do rozlewiska. Nikt nie przeżył

5 osób, w tym trzech mężczyzn i dwie kobiety, zginęło w wypadku do jakiego doszło nad ranem w pobliżu miejscowości Skąpe koło Świebodzina w woj. lubuskim. Auto, którym jechali z nieznanych przyczyn wpadło do rzecznego rozlewiska.

Informacja o zdarzeniu do służb wpłynęła przed godziną 6:00. Osoba zgłaszająca dostrzegła wystający znad lustra wody dach samochodu. Wezwani na miejsce strażacy wydobyli auto z rozlewiska, a następnie ewakuowali poszkodowane osoby. Poziom wody uniemożliwiał dotarcie do poszkodowanych w zatopionym aucie.

Jak ustalono autem podróżowało pięć osób, wśród nich trzech mężczyzn i dwie kobiety. Czworo z nich strażacy wyciągnęli od razu, by wykonać dostęp do piątej, konieczne okazało się użycie narzędzi hydraulicznych. Strażacy od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, następnie czynności przejęły zespoły ratownictwa medycznego. Na miejsce wezwany został również zespół HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry. Niestety, przed godziną 8:00 lekarz stwierdził zgon całej piątki.

Na obecną chwilę nie wiadomo kiedy doszło do wypadku i jak długo auto spoczywało w wodzie. Według wstępnych informacji do wypadku doszło prawdopodobnie gdy auto przejeżdżało przez most.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *