Bądź Widoczny Challenge. Kolejna akcja druhów z Bartąga

W maju apelowali do kierujących o bezpieczną jazdę. Teraz zadbali o bezpieczeństwo pieszych. W ramach akcji #BądźWidocznyChallenge rozdali już ponad 600 odblasków, a do kampanii włączają się kolejne OSP i inne podmioty.

Wszystko zaczęło się około pół roku temu. W podolsztyńskim Bartągu i innych okolicznych miejscowościach nie brakuje niewidocznych lub słabo widocznych przejść dla pieszych. Niestety póki co trudno liczyć na poprawę takiego stanu rzeczy, a wiele osób zmuszonych jest z takich przejść korzystać. Wielokrotnie dochodziło tam do groźnych zdarzeń z udziałem pieszych. To właśnie z myślą o nich dh Sławomir Zomrowski z kolegami z OSP Bartąg zorganizowali akcję polegającą na pozostawieniu opasek i innych odblasków na słupkach w pobliżu przejść dla pieszych. Zamysł jest taki, że każdy przechodzień może taki odblask sobie zabrać. Pierwsze opaski zakupiła Gmina Stawiguda. Również druhowie zbierali odblaski we własnym zakresie.

Akcja na dobre ruszyła trzy tygodnie temu, kiedy w okolicy znaleziono kolejne niebezpieczne miejsca. Strażacy swoją akcję prowadzą nie tylko w Bartągu, ale też w pobliskich miejscowościach, m.in.: Bartążek i Jaroty. Dotychczas tylko tam rozeszło się ponad 600 elementów odblaskowych. W akcję zaangażowały się władze samorządowe oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski, a także szereg innych firm i instytucji, które sponsorują zakup kolejnych odblasków, bądź wspierają promocję idei. W rejonie przejść uczestniczących w akcji druhowie ustawili specjalne słupki z informacją zachęcającą do brania odblasków. Co również ważne każdy może zostawić na słupku przyniesiony przez siebie odblask.

Foto: OSP Brzeźnica

Dziś akcja ma już charakter ogólnopolski. Jak poinformował nas pomysłodawca, dh Sławomir Zomrowski w akcji uczestniczy około 100 ochotniczych straży pożarnych i 20 innych podmiotów, w tym jedna ze straży miejskich. Aby zachęcić kolejne jednostki, w Internecie powstało wyzwanie. Polega ono na znalezieniu przez chętną OSP niebezpiecznego przejścia dla pieszych w pobliżu strażnicy, umieszczeniu na nim opasek oraz zrobieniu zdjęcia, które następnie należy umieścić na portalach społecznościowych, koniecznie z hashtagami #BadzWidocznyChallenge i #BeVisibleChallenge. Nie można również zapomnieć o nominacji do udziału w kampanii innych zaprzyjaśnionych OSP.

Foto: OSP Reszel

Foto nagłówkowe: OSP Bartąg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *