Bardzo duży pożar tworzyw sztucznych w Pionkach

Od godziny 2:00 mazowieccy strażacy walczą z bardzo dużym pożarem tworzyw sztucznych składowanych na terenie dawnych zakładów Pronit w Pionkach koło Radomia. W akcji uczestniczy 50 zastępów PSP i OSP z Radomia, regionu radomskiego i Warszawy.

Po godzinie 2:00 radomscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze tworzyw sztucznych składowanych na terenie dawnego Pronitu w Pionkach. Odpady składowane były na dwóch hałdach o wymiarach 50x20m i 30x20m. Odpady należą do będącej w stanie upadłości firmy Bomax. Na miejsce skierowano najbliższe jednostki straży pożarnej, jednak pożar był mocno rozwinięty. Do zdarzenia zadysponowano kolejne jednostki, w tym plutony gaśnicze z sąsiednich powiatów m.in.: białobrzeskiego, kozienickiego, zwoleńskiego i grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Warszawy, której zadaniem jest monitorowanie stanu powietrza atmosferycznego.

Sytuacja wygląda poważnie. Powołany został sztab kryzysowy.

Mieszkańcy miasta Pionki oraz okolicznych gmin, proszeni są o bezwzględne pozostanie w domach i nie otwieranie okien. Na terenie miasta i okolic może wystąpić zadymienie, które może doprowadzić do podrażnienia dróg oddechowych – apelował  nad ranem Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk.

Aktualnie na miejscu pracuje około 50 zastępów PSP i OSP, około 180 strażaków. Udało się zatrzymać rozwój pożaru i ochronić pobliski las oraz sąsiadujące z firmą zakłady. Akcja gaśnicza potrwa do późnego wieczora.

Foto nagłówkowe: Fb Powiat Radomski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *