Biała Rawska. Pożar w przetwórni owoców

Od ponad 14-godzin strażacy walczą z pożarem hal produkcyjnej i magazynowej w zakładzie spółki Sad Polski w Białej Rawskiej koło Rawy Mazowieckiej w województwie łódzkim. W akcji uczestniczyło 25 zastępów PSP i OSP z terenu powiatu i powiatów sąsiednich.

Ogień w jednej z hal zakładu wchodzącego w skład Grupy Producentów Owoców Polskie Sady w Białej Rawskiej pojawił się w piątek, po godzinie 19:00. W pierwszej kolejności, na miejsce skierowano strażaków z Rawy Mazowieckiej i okolicznych miejscowości. Jednak mimo wysiłków pożaru nie udało się opanować. Ten z hali produkcyjnej rozprzestrzenił się również na przylegającą halę magazynową, w której magazynowane były m.in. jabłka, czy olej do popcornu.

W między czasie, na miejsce skierowano dodatkowe siły i środki straży pożarnej z Łodzi, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, w tym dwie cysterny, dwa pojazdy z drabiną mechaniczną i jeden z podnośnikiem hydraulicznym. Strażakom udało się obronić budynek biurowy. Osiemnaścioro pracowników opuściło płonące obiekty jeszcze przed przyjazdem pierwszych jednostek straży pożarnej.

Na tą chwilę sytuacja jest już opanowana. Kilka zastępów w dalszym ciągu pracuje na miejscu zdarzenia, dogaszając pożar. Okoliczności i przyczyny powstania pożaru są na razie nie znane. W kulminacyjnym momencie akcji działania prowadziło 25 zastępów PSP i OSP, blisko 80 strażaków.

Fotografia nagłówkowa: Marek Śliwiński, Warszawska Grupa Luka&Maro (więcej zdjęć)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *