BMW wjechało w grupę pieszych, trzy osoby nie żyją

Trzy osoby poniosły śmierć w wyniku potrącenia przez samochód osobowy w Brzeźniku koło Bolesławca w woj. dolnośląskim. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem.

W sobotę (23.03) po godzinie 22:00 służb ratownicze odebrał sygnał o wypadku drogowym na drodze krajowej 94 w Brzeźniku koło Bolesławca. Doszło tam do najechania samochodu osobowego na grupę pieszych. Auto potrąciło troje z pięciorga pieszych. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policjantów.

Jak wstępnie ustalono, piesi poruszali się niewłaściwą stroną drogi, całą szerokością pasa ruchu. Nie posiadali też elementów odblaskowych. Pomimo podjętych czynności ratowniczych troje poszkodowanych zmarło. Ofiarami wypadku są 18-letnia kobieta i dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 25 lat, wszyscy to obywatele Ukrainy.

Droga krajowa 94 w miejscu wypadku była zablokowana na czas akcji ratowniczej i czynności dochodzeniowo-śledczych. Wiadomo, że kierujący bmw w chwili zdarzenia był trzeźwy. Wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn wypadku zajmuje się policja, pod nadzorem prokuratora.

Foto ilustracyjne / policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *