Centralna Szkoła PSP kupuje drabinę

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie zamierza kupić nowy samochód specjalny z drabiną mechaniczną o wysokości ratowniczej minimum 30 metrów. Nowy pojazd do odbiorcy miałby trafić najpóźniej w grudniu przyszłego roku.

W Biuletynie Informacji Publicznej CS PSP w Częstochowie opublikowany został przetarg, którego przedmiotem jest dostawa do szkoły samochodu specjalnego z drabiną mechaniczną. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia wóz miałby być zabudowany na podwoziu wyposażonym w silnik o mocy min. 210 kW, napęd 4×2 i skrzynię przekładniową automatyczną lub mechaniczną z automatycznym sterowaniem zmianą biegów (bez pedału sprzęgła) oraz dwudrzwiową kabinę z trzema miejscami siedzącymi, w układzie 1+1+1 lub 1+2.

Głównym elementem wyposażenia ma być zespół drabiny mechanicznej, z ostatnim łamanym przęsłem, umieszczony na platformie zabudowy wykonanej w formie podestu roboczego. Wysokość ratownicza drabiny mechanicznej to minimum 30 metrów. Wysięg boczny drabiny przy maksymalnym rozstawie podpór stabilizacyjnych i obciążeniu kosza jedną osobą nie może być mniejszy niż 16 metrów. Praca drabiny w zakresie kątów od 15º poniżej poziomu gruntu do 75º podnoszenia, zaś jej obrót musi być nieograniczony. Czas jej sprawiania nie może być dłuższy niż 85 sekund.

Na końcu łamanego przęsła ma być zamontowany kosz ratowniczy, dla co najmniej czterech osób i udźwigu 400 kg. Kosz musi być przystosowany do zamontowania w nim: działka wodno–pianowego o wydajności nominalnej min. 2000 l/min; zwijadła wężowego z wężem min. 20 m zakończone prądownicą typu Turbo; dwóch najaśnic i platformy do mocowania noszy i deski oraz platformy do mocowania wentylatora. Ponadto na wyposażeniu samochody mają być trzy nadciśnieniowe aparaty powietrzne z butlą kompozytową, agregat prądotwórczy o mocy min. 9 kVA, 230/400 V i inny niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Termin składania ofert upływa 13.01.2020 roku. Tego samego dnia nastąpić ma ich otwarcie. Według planów zamawiającej samochód do szkoły ma być dostarczony najpóźniej 4 grudnia przyszłego roku. Obecnie na wyposażeniu CS PSP znajduje się samochód z drabiną mechaniczną o wysokości ratowniczej 37 metrów (SCD-37), zabudowany na podwoziu Iveco EuroFire 150E27 przez firmę Magirus.

Foto nagłówkowe: Archiwum PortalStrazaka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *