Ciąg dalszy zmian w kierownictwie Państwowej Straży Pożarnej

Tak jak przewidywano od dawna, z funkcją zastępcy komendanta głównego PSP pożegnali się nadbrygadierzy Marek Jasiński i Tadeusz Jopek. Poznaliśmy też nazwisko nowego zastępcy szefa PSP. I tutaj też zaskoczenia nie było.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji  na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej z dniem 16 grudnia 2019 r. odwołał nadbryg. Marka Jasińskiego i nadbryg. Tadeusza Jopka ze stanowisk zastępców komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej – głosi komunikat opublikowany na stronie internetowej Komendy Głównej PSP.

O odwołaniu obu generałów mówiło się już od dawna, w związku z odwołaniem gen. brygadiera Leszka Suskiego. Marek Jasiński funkcję zastępcy komendanta głównego PSP pełnił od 29 grudnia 2015, z kolei Tadeusz Jołopek, na swoją funkcję powołany został z dniem 19 maja 2017 roku. Ze starego kierownictwa Komendy Głównej PSP swoją funkcję zachował jedynie st. bryg. mgr inż. Arkadiusz Biskup powołany z dniem 4 września 2018.

mł. bryg. Arkadiusz Przybyła / Foto: KW PSP Poznań

Dziś poznaliśmy też nazwisko nowego zastępcy komendanta głównego PSP.

Jak czytamy dalej w komunikacie KG PSP: Z dniem 17 grudnia 2019 r. minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej powołał mł. bryg. mgr. Arkadiusza Przybyłę na stanowisko zastępcy komendanta głównego PSP.

Arkadiusz Przybyła służbę w straży pożarnej rozpoczął 30 lat temu, jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Ostatnio pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu. 5 grudnia tego roku, po nominacji Andrzeja Bartkowiaka na stanowisko komendanta głównego PSP, przejął jego obowiązki.

Foto nagłówkowe: MSWiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *