Cichy awans Andrzeja Bartkowiaka

Niespełna dwa miesiące po objęciu stanowiska Komendanta Głównego PSP bryg. Andrzej Bartkowiak został awansowany do stopnia starszego brygadiera.

O samym awansie próżno jednak szukać jakichkolwiek informacji. Dotychczas komunikatu nie opublikowała ani Komenda Główna PSP, ani też Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. O awansie dowiadujemy się jedynie ze strony informacyjnej kierownictwa KG PSP.

Andrzej Bartkowiak urodził się 19 czerwca 1972 r. w Gnieźnie. W Państwowej Straży Pożarnej służy od 1996 r. Służbę rozpoczynał w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Jest absolwentem poznańskiej aspirantki z 2003 roku, a następnie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2014 r. ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Sporo uwagi poświęca się kolejnym latom służby obecnego komendanta głównego PSP. W lutym 2016 roku został pełniącym obowiązki Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Wcześniej pełnił służbę na stanowisku dowódcy zmiany w jednostce PSP w Wągrowcu. W tym samym roku dwukrotnie awansował, pierw na stopień kapitana, a następnie starszego kapitana. W kolejnych latach awansował do stopnia młodszego brygadiera (2017) i brygadiera (2018).

Jest to o tyle zaskakujące, że w normalnych warunkach taka ścieżka awansu rozłożona jest na lata. W przypadku Bartkowiaka ponownie skorzystano z przepisu pozwalającego przed terminem nadać funkcjonariuszowi wyższy stopień w uznaniu za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

2 Replies to “Cichy awans Andrzeja Bartkowiaka”

  1. Ja się pytam czemu on jeszcze nie ma generała? Czemu tak wolno przyznano mu starszego brygadiera?
    Chyba osiadł na laurach i tempo awansów w stylu 14 lat w 4 lata mu nie służy, a tak dobrze mu szło. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *