Dachował po zderzeniu z ciężarówkę. Ewakuacja rannego kierowcy trwała godzinę

20-letni mieszkaniec gminy Sawin koło Chełma został poważnie ranny w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Jego ewakuacja z rozbitego auta zajęła strażakom godzinę czasu.

Do wypadku doszło wczoraj około południa na drodze wojewódzkiej 812 w miejscowości Sawin w powiecie chełmskim na Lubelszczyźnie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Mazda, 20-letni mieszkaniec gminy Sawin, najprawdopodobniej na skutek hamowania, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy, którym kierował 25-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego – poinformowała podkom. Ewa Czyż z chełmskiej policji.

W wyniku zderzenia auto dachowało i zatrzymało się w rowie. Na miejscu interweniowali strażacy z JRG 2 PSP Chełm, OSP Sawin i OSP Wierzbica, a także zespół ratownictwa medycznego. Auto, którym kierował 20-latek było tak zniszczone, że dotarcie do poszkodowanego i jego ewakuacja zajęła strażakom około godzinę. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który po udzieleniu pomocy na miejscu przetransportował go do szpitala w Chełmie.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili również, że tuż przed tym zdarzeniem samochód ciężarowy wyprzedzany był przez dostawczego citroena, którym kierował mieszkaniec Lublina.

Foto nagłówkowe: KMP Chełm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *