Dariusz Matczak już oficjalnie komendantem wielkopolskiej PSP

Młodszy brygadier Dariusz Matczak odebrał dziś z rąk wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika akt powołania na stanowisko komendanta wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Nowy komendant pełnił obowiązki szefa wielkopolskiej PSP od grudnia zeszłego roku.

Nowy komendant wielkopolskiej PSP urodził się 19 lutego 1974 r. w Ustrzykach Dolnych. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął we wrześniu 1994 r. jako kadet w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. W kolejnych latach służył w Komendzie Rejonowej PSP w Lesku, Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu, Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu, a także Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Pełnił m.in. funkcje dowódcy zastępu, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także zastępcy komendanta powiatowego. Od listopada 2016 r. był zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu, a od grudnia 2019 r. pełnił obowiązki wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP. Zastąpił na tym stanowisku bryg. Andrzeja Bartkowiaka, obecnego komendanta głównego PSP oraz mł. bryg. Arkadiusza Przybyłę, który po kilku dniach pełnienia obowiązków komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu został powołany na stanowiko zastępcy komendanta głównego PSP.

Mł. bryg. Dariusz Matczak ukończył także m.in. studia magisterskie w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jest absolwentem studiów podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Na podst./foto: MSWiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *