Druhowie ocalili wędkarza, który wypadł z łodzi na morzu

Tylko dzięki czujności policjantów patrolujących plaże oraz gotowości ratowników OSP Niechorze swoje życie zawdzięcza mężczyzna, który wczoraj wybrał się na wędkowanie na Bałtyku. Mężczyzna wypadł z łodzi, gdyby nie policjanci z pewnością nie miałby szans na przeżycie.

Wszystko działo się w niedzielę (5.04) około godziny 16:00 w Pogorzelicy koło Rewala. Patrolujący tamtejsze plaże policjanci dostrzegli, że w odległości ok. 200 metrów na morzu dryfuje łódź, a za jej burtą znajduje się człowiek. O zdarzeniu powiadomione zostały pozostałe służby ratownicze: straż pożarna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz ratownictwo medyczne.

Jako pierwsi do akcji przystąpili ratownicy z OSP Niechorze, którzy swoją łodzią dopłynęli do poszkodowanego i ewakuowali go na jej pokład. Na brzegu, mężczyzna trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, był przytomny, ale z uwagi na znaczne wychłodzenie organizmu znajdował się w stanie głębokiej hipotermii. Trafił do szpitala.

Okoliczności wypadku nie są jeszcze do końca znane. Wiadomo, że mężczyzna wybrał się łodzią na morze, aby wędkować. Najprawdopodobniej w śrubę silnika łodzi zaplątała się sieć. Próbując ją odczepić, mężczyzna wpadł do wody, z której nie był w stanie wydostać się samodzielnie. Gdyby nie policjanci i ratownicy tą wyprawę przypłaciłby życiem.

Foto: SuperPortal24.pl (1-4, nagłówkowe), Daniel Kwiatkowski (5-8)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *