Druhowie pomagają, ludzie na nich skarżą

Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne z Nowego Dworu Mazowieckiego, tak jak wiele innych jednostek, została włączona do działań wspierających walkę z epidemią koronawirusa. Druhowie pomagają osobom objętym kwarantanną. Niestety, pojawiły się też skargi na strażaków.

Do głównych zadań nowodworskich ochotników należy przede wszystkim zaopatrywanie osób objętych kwarantanną w żywność, jak również udzielanie każdego niezbędnego wsparcia na miarę swoich możliwości. Druhowie dla kwarantanników robią zakupy, ale również też wykonują też wyprowadzają za nich pieski na spacer. Druhowie, do realizacji tych zadań podeszli z pełną powagą. Niestety pojawiły się skargi, na ich działania. Bynajmniej nie od tych, którym strażacy pomagają.

Mieszkańcy poskarżyli się, że przyjeżdżamy do sklepu i robimy sobie zakupy, wykorzystując do tego służbowy samochód, którym na dodatek jeździmy z włączonymi sygnałami świetlnymi. Jest to oczywiście bzdura bo robimy zakupy dla osób, które nie mogą opuścić własnych mieszkań. – mówi redakcji miejskiego portalu wirtualnynowydwor.pl dh Norbert Wysocki, naczelnik OSP Ratownictwo Wodne.

Czy wynika to ze złej woli, czy też zwykłego niezrozumienia charakterystyki podejmowanych działań? To, trudno jednoznacznie ustalić. Okazuje się jednak, że skarżący nie zadają sobie trudu, by zapytać nowodworskich strażaków o realizowane zadania.

Te, jak mówi dalej, w rozmowie z Wirtualnym Nowym Dworem, naczelnik OSP, są za każdym razem zgłaszane do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP, a więc przełożeni operacyjni druhów, doskonale wiedzą gdzie są i czym się zajmują.

Druhowie z OSP Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim, nie bacząc na kierowane wobec nich skargi, w dalszym ciągu zajmują się udzielaniem niezbędnego wsparcia tym osobom, które w tym trudnym czasie go potrzebują.

Jak już informowaliśmy w całym kraju do udziału w różnorakich działaniach wspierających walkę z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego choroby Covid-19 wytypowanych zostało ponad 2,5 tys. jednostek OSP włączonych do KSRG, jak również działających poza Systemem. Realizują one różnorakie działania, od organizacji mobilnych izb przyjęć przy wytypowanych szpitalach, poprzez ostrzeganie ludności oraz udzielanie niezbędnego wsparcia osobom objętym kwarantanną domową. Do udziału w tych czynnościach przygotowano ponad 23 tys. druhów w całej Polsce.

Fotografia nagłówkowa: WirtualnyNowyDwor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *