Druhowie uczczą pamięć zmarłego wczoraj strażaka.

Jak już informowaliśmy, wczoraj podczas akcji gaśniczej w miejscowości Sznyfin pod Poznaniem zasłabł 56-letni strażak OSP w Buku, który zmarł kilka godzin później w szpitalu. Dziś na ręce rodziny zmarłego strażaka, spływają kondolencje. Środowisko strażackie uczci zmarłego druha dźwiękiem syren.

Dziś, za pośrednictwem mediów społecznościowych, kondolencje rodzinie druha Dionizego Łukaszyka złożyli m.in. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Andrzej Bartkowiak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Waldemar Pawlak, a także władze miasta i gminy Buk

Druh Dionizy Łukaszyk przez wiele lat był członkiem i działaczem Ochotniczej Straży Pożarnej w Buku. Pełnił również funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Miejsko-Gminnego Zarządu ZOSP RP w Buku. Za swoją działalność został wyróżniony odznaką Wzorowy Strażak, a także brązowym, srebrnym oraz dwukrotnie złotym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Miał 56 lat. W trakcie akcji gaszenia kilkuhektarowego pola zbóż i stodoły zasłabł, po resuscytacji został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu, gdzie zmarł kilka godzin później.

Dziś o godzinie 19:00 w wielu miejscach w kraju druhowie oddadzą hołd zmarłemu strażakowi, poprzez włączenie syren alarmowych na jedną minutę. Jest to oddolna inicjatywa druhów, do której przyłącza się również Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Strażak-ochotnik zasłabł podczas akcji. Nie udało się go uratować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *