Druhowie z Myscowej odebrali stara 266

Tuż przed Nowym Rokiem OSP Myscowa w powiecie jasielskim na Podkarpaciu odebrała nowy wóz. O jednostce stało się głośno, gdy z powodu awarii jedynego wozu, jednostkę trzeba było wycofać ze służby.

Dotychczas Ochotnicza Straż Pożarna w Myscowej miała na wyposażeniu prawie 50-letniego stara 660. Na początku października wóz uległ poważnej awarii, której usunięcie wymagało nakładu znacznej sumy pieniędzy. Bardziej opłaciło się pozyskać nowe auto. Sytuację w jakiej znalazła się jednostka opisały lokalne i branżowe media.

Oddźwięk był bardzo szeroki. Z ofertą pomocy zwrócili się druhowie ze Starych Kiełbonek w woj. warmińsko-mazurskim. Zdecydowali się nieodpłatnie przekazać wycofane już, ale wciąż sprawne auto, stara 266 który dla druhów z Myscowej jest autem idealnym ze względu na parametry i możliwości techniczne. Strażacy musieli jednak zorganizować i opłacić transport samochodu z drugiego końca Polski. Wstępnie koszt takiej operacji szacowano na co najmniej 6 tys. złotych, aby móc jak najszybciej zebrać potrzebną kwotę w Internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Strzałem w dziesiątkę okazała się również piosenka promująca zbiórkę pieniężną. Jeden z członków OSP Myscowa, dh Sebastian Kłosowski z pomocą przyjaciół nagrał cover popularnego przeboju przeboju Ronnie Ferrari – Ona by tak chciała.

Cover w kilka tygodni osiągnął ponad 500 tys. wyświetleń na YouTubie. Na koncie zbiórki pojawiła się kwota 4 tys. złotych. W grudniu  pomocą druhom przyszła firma Usługi Sprzętowo Transportowe i Przebudowa Dróg Urbanik Jerzy, która zdecydowała się na własny koszt przewieźć stara z województwa warmińsko-mazurskiego na Podkarpacie. W poniedziałek (30 grudnia) samochód został przewieziony do Myscowej. Kwota jaką strażacy zebrali na sfinansowanie transportu samochodu zostanie przeznaczona na wykonanie niezbędnych prac w nowym samochodzie.

Foto nagłówkowe: Jakub Jastrzębski, Krosno112.pl

Więcej przeczytasz na:

Piosenką zachęcają do wsparcia zrzutki na nowy wóz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *