Druhowie z Suszu zbierają na remont domu ich kolegi po pożarze

Mija tydzień od pożaru domu w Suszu koło Iławy. Dom należy do rodziny Andrzeja Juszyńskiego, członka miejscowej OSP. Żywioł wyrządził duże straty materialne. Na szczęście dh Andrzej nie został sam. Rodzinę wspierają strażacy, którzy zorganizowali zbiórkę na remont budynku.

Przed tygodniem (14.11) tuż po godzinie 15. strażacy z OSP w Suszu i JRG Iława zostali wezwani do pożaru domu przy ulicy Pułaskiego w Suszu. Szybko okazało się, że strażacy jadą na pomoc swojemu koledze Andrzejowi Juszyńskiemu. W wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne wraz z wyposażeniem. Uszkodzenia są także w pozostałych pomieszczeniach, które uległy okopceniu. Na szczęście w wyniku dramatu nikt nie ucierpiał. Z chwilą przybycia strażaków wszyscy domownicy byli na zewnątrz. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przewietrzyli budynek, sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz wynieśli zniszczone przez ogień i dym wyposażenie mieszkania. 

Działania druhów z Suszu nie zakończyły się jednak na samej akcji gaśniczej. Natychmiast, gdy tylko było to możliwe przystąpili do wsparcia pogorzelców w porządkowaniu domu. Za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl prowadzą zbiórkę pieniężną na remont domu.

Zwracamy się z gorącą z prośbą o pomoc finansową, aby nasz kolega mógł jak najszybciej wrócić do normalnego życia. Andrzej przez kilkanaście lat pomagał ludziom ratujac ich życie i mienie biorąc udział działaniach ratowniczych jako ratownik/kierowca – teraz to on potrzebuje pomocy – napisano na stronie internetowej zrzutki.

W ciągu niespełna tygodnia na apel druhów odpowiedziało ponad 300 osób, firm i instytucji. Dotychczas udało się zebrać ponad 37 tys. złotych, a każda kolejna kwota przybliża zbiórkę do osiągnięcia zakładanego celu czyli kwoty 80 tys. złotych. Oprócz pieniędzy na remont domu, rodzinę Juszyńskich można wesprzeć pomocą rzeczową. Kontakt podany jest w udostępnionym poście facebookowym. Wszystkie niezbędne informacje o zbiórce pieniężnej dostępne są również na jej stronie w Zrzutka.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *