Druhowie z Zakroczymia otrzymali wóz PSP

Ochotnicza Straż Pożarna z Zakroczymia odebrała dziś samochód ratowniczo-gaśniczy GBARt 2/37 na podwoziu STAR-MAN, który dotychczas służył zawodowym strażakom z Nowego Dworu Mazowieckiego. Samochód zastąpi wysłużonego, ponad 40-letniego STAR-a.

W Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się dziś oficjalne przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBARt 2/37 jednostce OSP w Zakroczymiu. Samochód nowodworskim strażakom służył od 2003 roku, jako wóz ratowniczo-gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego. Pojazd ten w zeszłym roku zastąpiony został przez nowe GBA na podwoziu MAN TGM, zakupione w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”. Z kolei w Zakroczymiu STAR-MAN zastąpi wysłużonego 44-letniego STAR-a typu GBAM.

Akt przekazania pojazdu na ręce prezesa OSP Zakroczym Henryka Ruszczyka przekazał komendant powiatowy PSP w Nowym Dworze bryg. Radosław Parapura. W trakcie uroczystości pojazd został poświęcony przez kapelana nowodworskich strażaków ks. Tomasza Cymermana. W końcowym wystąpieniu komendant powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim życzył, aby przekazany pojazd spełnił swoją rolę w działaniach ratowniczych i skutecznym niesieniu pomocy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zakroczymiu istnieje od 1911 roku. W 1995 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Aktualnie zrzesza ok. 30 członków. Na wyposażeniu posiada również lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy z napędem 4×4 Land Rover Defender, a także ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/24 Jelcz 442 oraz łódź ratowniczą z silnikiem zaburtowym.

Foto: mł. bryg. Tomasz Wołoszyn / KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *