Druhowie ze Swarzewa będą mieli remizę za 1,3 mln złotych

Jeszcze w tym roku strażacy ze Swarzewa w gminie Puck powinni przeprowadzić się do nowej remizy. Budowa nowego obiektu ruszy już niebawem. Budynek za 1 mln 300 tys. złotych ma być gotowy już w listopadzie.

W Urzędzie Gminy Puck odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą, na realizację budowy nowej strażnicy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzewie. Nowy obiekt będzie miał powierzchnię 300 metrów kwadratowych, powstanie tuż przy drodze wojewódzkiej 216.. Znajdą się w nim dwa garaże dla samochodów ratowniczo-gaśniczych, a także sala szkoleń, biuro, kuchnia, toalety, szatnie, magazyn i kotłownia. Budynek powstanie w oparciu o projekt zrealizowany przez jedną z puckich pracowni.

Swarzewscy druhowie są zadowoleni z rozpoczynającej się budowy. Na nową strażnicę czekają już od ponad 10 lat. Obecnie funkcję remizy pełni murowany garaż. Wraz z budową strażacy snują już plany dalszego rozwoju jednostki. W planach jest m.in. zakup łodzi ratowniczej, a to z racji niewielkiej odległości od Zatoki Puckiej.

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 1 mln 300 tys. złotych. Budowa powinna ruszyć lada dzień. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 20 listopada tego roku, zaś do 10 grudnia budynek powinien uzyskać pozwolenie do użytkowania.

Foto nagłówkowe: Wizualizacja w wykonaniu Inventor Architektura i Inżynieria, źródło: Urząd Gminy Puck

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *