Duży pożar hali magazynowej w Zwoleniu

20 zastępów PSP i OSP walczyło z pożarem hali magazynowej, do którego doszło wczoraj wieczorem w Zwoleniu (woj. mazowieckie). Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała blisko pięć godzin.

Wczoraj około 22:30 zwoleńscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze hali magazynowej przy ulicy dra Perzyny. Gdy pierwsze zastępy miejscowej JRG PSP dotarły na miejsce pożar był już bardzo rozwinięty. Działania ratowniczo-gaśnicze polegały na bezpośrednim gaszeniu drewnianej konstrukcji dachu hali oraz obronie budynków sąsiednich. Na miejsce dysponowane były kolejne zastępy PSP i OSP z powiatu zwoleńskiego oraz jednostek PSP z Radomia i Pionek.

Drewniana konstrukcja dachu o powierzchni ok. 600 metrów spłonęła doszczętnie. Zawaleniu uległy również murowane ściany obiektu. Strażakom udało się jednak ocalić sąsiadujące budynki. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał.

W trwającej blisko 5 godzin akcji uczestniczyło 20 zastępów, w tym 5 z KP PSP Zwoleń, 2 z KM PSP Radom i 13 z jednostek OSP z powiatu zwoleńskiego. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru nie są obecnie znane.

Foto nagłówkowe: OSP Kazanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *