Firma z Kielc dostarczy podwieszane zbiorniki

Wczoraj poznaliśmy rozstrzygnięcie przetargu na dostawę do Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie dwóch zbiorników wodnych podwieszanych do śmigłowca. Spośród trzech ofert, najlepszą przedstawiła kielecka firma Parasnake Arkadiusz Szewczyk.

W piątek (4.09) Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie przedstawiła wyniki drugiego przetargu na dostawę zbiorników wodnych podwieszanych do śmigłowca, popularnie nazywanych „bambi bucket”. Państwowa Straż Pożarna zaplanowała zakup dwóch zbiorników, jednego o maksymalnej pojemności minimum 2 900 litrów i jednego o maksymalnej pojemności minimum 1 500 litrów, z dodatkowym osprzętem. Termin składania ofert upłynął w środę (2.09). Do zamawiającego wpłynęły trzy oferty. Do firm Navitec i Parasnake, które składały swoje oferty w pierwszym postępowaniu, dołączyła oferta firmy LIMA Sp. z o.o. z Golubia-Dobrzynia.

Przy ocenie ofert, pod uwagę brano cenę brutto (maks. 60 punktów) i okres gwarancji oraz rękojmi (maks. 40 punktów). Najwięcej punktów zdobyła oferta Parasnake (95,79 pkt., cena – 55,79; gwarancja i rękojmia – 40), drugi w kolejce Navitec uzyskał 93,55 pkt. (cena – 53,55; gwarancja i rękojmia – 40), z kolei oferta firmy LIMA uzyskała jedynie 60 pkt. za cenę. Nie podano wartości poszczególnych ofert. Wiadomo jedynie, że mieściły się w kwocie przeznaczonej na realizację zadania tj. 650 000 złotych. W poprzednim przetargu, przy takich samych parametrach zbiorników, najtańszą ofertę również przedstawiła firma Arkadiusza Szewczyka, ale wówczas przekraczała budżet o 137 500 złotych.

Urządzenia z osprzętem do Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie mają trafić do końca listopada br. Będą wykorzystywane do walki z wielkopowierzchniowymi pożarami lasów i innych trudno dostępnych terenów. Do ich użytkowania dysponowane będą śmigłowce pozostające na wyposażeniu innych służb MSWiA, np. policyjne S-70i „Black Hawk” lub PZL W-3 Sokół.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Bambi Bucket dla PSP. Podejście drugie

Fotografia nagłówkowa: Policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *