#GaszynChallenge podbija strażacki internet [FILMY]

#GaszynChallenge to kolejne internetowe wyzwanie organizowane przez strażaków i dla strażaków. Nie jest to jednak tylko rozrywka, przede wszystkim jest to akcja charytatywna, podczas której zbierane są pieniądze na kosztowne leczenie niespełna 2-letniego Wojtka Howisa.

Organizatorami wyzwania i zbiórki za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl są strażacy-ochotnicy z Gaszyna koło Wielunia, w województwie łódzkim. Zadanie jakie mają do wykonania strażacy jest dosyć proste. Należy zebrać grupę strażaków, która następnie wykona serię dziesięciu pompek. Przebieg wyzwania należy zarejestrować kamerą, a nagranie umieścić na profilu społecznościowym jednostki. Challenge będzie jednak wykonany po dokonaniu wpłaty min. 5 złotych na konto zbiórki #GaszynChallenge albo bezpośrednio na konto zbiórki Wojtusia. Ostatnim warunkiem jest nominacja co najmniej trzech osób lub organizacji, które będą miały 48 godzin, na realizację zadania. Jeżeli nominowani nie wykonają zadania, powinni wpłacić na zbiórkę co najmniej 10 złotych.

Akcja #GaszynChallenge, w ciągu kilku dni zalała Internet. Przyłączają się do niej nie tylko strażacy ochotniczych straży pożarnych z całej Polski. W akcji coraz chętniej uczestniczą również jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a także policjanci, leśnicy, różnego rodzaju firmy i organizacje oraz urzędnicy. Odzew jest ogromny. Co kilka minut, na Facebooku publikowany jest kolejny filmik z zadaniem. Wśród nominowanych są również kandydaci ubiegający się o urząd Prezydenta RP. O sukcesie zbiórki świadczy również stan konta #GaszynChallenge. Za cel organizatorzy założyli kwotę 6 tys. złotych. Obecnie na koncie jest już ponad 280 tys. złotych, a kwota nadal rośnie.

Warto zwrócić uwagę, że konto #GaszynChallenge, jest prowadzone w formie skarbonki. Jest to bezpieczna forma zbiórki, ponieważ zebrana na niej kwota, trafia bezpośrednio na konto głównej zbiórki charytatywnej prowadzonej od lutego bieżącego roku.

Wojtek Howis ma 18 miesięcy. Dzielnie walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). Szansę na poprawę stanu zdrowia daje nowatorska terapia genowa. Głównym problemem jest jednak jej koszt. To ponad 2 miliony dolarów amerykańskich, równowartość ponad 9 milionów złotych. Do finału zbiórki potrzeba jeszcze ponad 1,1 miliona złotych.

\

Fotografia nagłówkowa: Screen YT/KP PSP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *