#GaszynChallenge: Zbiórka dla Wojtka zakończona sukcesem. Akcja nadal trwa

Blisko 10 mln złotych na głównej zbiórce Wojtka Howisa i ponad milion złotych w podpiętej pod nią skarbonce GaszynChallenge. Po 123 dniach zbiórki udało się zebrać kwotę pieniędzy na lek, który pomoże chłopcu w walce z SMA. GaszynChallenge trwa nadal, gdyż dzieci potrzebujących wsparcia jest więcej.

W poniedziałek, po 123 dniach zbiórki licznik przekroczył kwotę 9 milionów złotych. Tyle kosztuje najdroższy lek na świecie, który pozwoli powstrzymać dalszy rozwój choroby genetycznej, rdzeniowego zaniku mięśni, na którą cierpi niespełna dwuletni Wojtek Howis z Galewic w woj. łódzkim. Ogromny wkład w zebranie niebagatelnej kwoty mieli strażacy z całej Polski, zarówno jednostek PSP, OSP, a także Wojskowej Straży Pożarnej, którzy przyłączyli się do zorganizowanej przez Marcina Topora z OSP Gaszyn akcji GaszynChallenge. Do wyzwania bardzo chętnie włączyli się również policjanci, żołnierze, leśnicy, różnego rodzaju firmy i organizacje oraz urzędnicy. Dziś dołączyli również funkcjonariusze Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności KG PSP w Warszawie.

Udział w akcji był bardzo prosty. Zadaniem uczestników było wykonanie dziesięciu pompek, a następnie nominowanie kolejnych osób oraz dokonanie wpłaty minimum 5 złotych na konto zbiórki, bądź specjalną skarbonkę założoną przez druha. Wyznaczeni mogą odstąpić od wykonania pompek, wówczas powinni jednak wpłacić na konto zbiórki min. 10 złotych. Rozpoczęta pod koniec maja akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, co z kolei przyniosło sukces zbiórce. Na tym jednak nie koniec. Akcja trwa dalej, bowiem dzieci potrzebujących podobnego wsparcia jak Wojtek jest więcej.

Marcin Topór wybrał kolejne dzieci, które podobnie jak Wojtek zmagają się z SMA i również zbierają pieniądze na podobną terapię za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl. Marcin zorganizował dla każdego z nich podobne skarbonki jak w przypadku Wojtka. Ich pełna lista dostępna jest na stronie GaszynChellenge. Dla większej przejrzystości przydzielił dla poszczególnych beneficjentów województwa, z których uczestnicy będą dla nich „pompowali”.

GaszynChellenge w nowej odsłonie powoli zyskuje na popularności. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu strażaków i nie tylko, kolejne zbiórki również zakończą się sukcesem.

Fotografia nagłówkowa: Screen Fb KG PSP Warszawa

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

#GaszynChallenge podbija strażacki internet [FILMY]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *