Gliwiccy strażacy przygotowali niespodziankę dla najmłodszych pacjentów szpitala miejskiego

Nie lada niespodziankę dla małych pacjentów gliwickiego szpitala zorganizowali miejscowi strażacy. W ten sposób chcieli, choć na chwilę umilić pobyt w lecznicy, a także okazać wsparcie pracownikom placówki.

W niedzielę, 24 maja br. strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach zorganizowali atrakcję dla małych pacjentów i personelu medycznego Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Trzy samochody ratowniczo-gaśnicze podjechały pod szpital. Strażacy zaprezentowali samochód gaśniczy i samochód specjalny z drabiną mechaniczną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Gliwicach oraz samochód gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gliwice-Bojków. Na dziedzińcu przed szpitalem druhowie z OSP Gliwice-Bojków przeprowadzili również pokaz gaszenia pożaru oraz stawiania kurtyny wodnej. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną panującą na terenie kraju mali pacjenci mogli obserwować działania strażaków z okien. Wszyscy otrzymali także pluszowe misie, które strażacy dostarczyli w niecodzienny sposób – podjeżdżając pod okna na drabinie mechanicznej.

W ten sposób gliwiccy strażacy choć na chwilę wywołali uśmiech na twarzach dzieci, a także wyrazili wsparcie i solidarność z pracownikami służby zdrowia.

opracowanie: KW PSP w Katowicach, KM PSP w Gliwicach
zdjęcia: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *