Gorzowscy strażacy zatrzymali pijanego kierującego

W czwartek wieczorem strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego, wracając z akcji, zatrzymali kompletnie pijanego kierującego busem. 33-latek wydmuchał ponad 3 promile alkoholu.

W czwartkowy wieczór strażacy z JRG 2 PSP w Gorzowie Wielkopolskim zostali wezwani do usunięcia plamy oleju rozlanego na jezdni. Gdy wracali już z akcji, ich uwagę zwrócił poruszający się przed nimi bus Volkswagen T4. Tor jazdy busa sugerował, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Auto jechało zygzakiem, a kolejne ronda miało pokonywać niemal slalomem.

Zdając sobie sprawę z zagrożenia, jakie stwarzał pojazd strażacy postanowili zatrzymać busa. Tuż za rondem Szczecińskim, w kierunku ronda Myśliborskiego, włączyli sygnały świetlne wozu ratowniczego i wyprzedzili busa, po czym zajechali mu drogę. Kierujący busem zatrzymał auto, jednak nie miał zamiaru się poddać. Podjął próbę ucieczki, jednak został błyskawicznie zatrzymany przez interweniujących strażaków. Zarówno od niego, jak i siedzącego obok pasażera wyraźnie czuć było woń alkoholu.

Strażacy powiadomili policję. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego volkswagenem. 33-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jak się okazało przewoził busem jeszcze sześciu pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *