Karambol na DK-5. Jedna osoba nie żyje, dziesięć rannych

Jedna osoba poniosła śmierć, dziesięć kolejnych (w tym troje dzieci) zostało poszkodowanych w wyniku karambolu na krajowej „piątce”. Do zdarzenia doszło na wysokości Lubcza i Cotonia, na pograniczu województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Do wypadku  z udziałem kilku aut doszło kilkanaście minut przed godziną 18:00 na drodze krajowej nr 5 na wysokości miejscowości Lubcz i Cotoń między Gnieznem a Żninem. Pierwsze informacje o lokalizacji miejsca wypadku nie były w pełni precyzyjne, dlatego na miejsce kierowane były służby zarówno z powiatu żnińskiego (kujawsko-pomorskie), jak również gnieźnieńskiego (wielkopolskie).

Gdy pierwsi ratownicy przybyli na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia się czterech aut, w wyniku czego ucierpiało 11 osób. Stwierdzono zgon jednego z kierujących, pozostałe dziesięć osób (w tym troje dzieci) z obrażeniami przewieziono do okolicznych szpitali.

Krajowa piątka w miejscu wypadku wciąż jest zablokowana. Na miejscu wciąż pracują służby, które ustalają okoliczności i przyczyny tragedii.

Foto nagłówkowe: OSP Gąsawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *