KG PSP pozyskała środki ochrony indywidualnej, wnioskuje o kolejne pieniądze

Maseczki, ubrania, rękawiczki i środki dezynfekcyjne pozyskało w ostatnim czasie Biuro Logistyki KG PSP. Materiały wkrótce trafią do strażaków uczestniczących w działaniach związanych z koronawirusem. Andrzej Bartkowiak wystąpił też o dodatkowe fundusze, na kolejne zakupy.

Jak informuje Komenda Główna PSP, Biuro Logistyki KG PSP pozyskało z Agencji Rezerw Materiałowych 1000 sztuk maseczek typu FFP 3. Oprócz tego Biuro zakupiło również:

   • 200 kompletów ubrań ochronnych indywidualnych (pakiet biologiczny wyposażony w maseczkę, gogle oraz rękawiczki ochronne),
   • 5000 ubrań ochronnych typu 5B,
   • 7000 litrów płynu dezynfekującego,
   • 1000 maseczek jednorazowych chirurgicznych,
   • 16 300 par rękawiczek lateksowych.

Łączna wartość zakupu wymienionych wyżej środków ochrony indywidualnej wyniosła 1 100 tys. złotych. Sprzęt ten trafi do dyspozycji komendantów wojewódzkich PSP i komendantów szkół pożarniczych.

Na tym jednak nie koniec. Komendant główny PSP skierował do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wnioski o dofinansowanie działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa na łączną kwotę 22,6 miliona złotych z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Z tej kwoty, aż 19,8 mln zł trafiłoby na potrzeby komend wojewódzkich, zaś pozostałe 2,8 mln zł na potrzeby Komendy Głównej i szkół PSP.

W rezerwie celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych zapisano na ten rok 1 320 mln. złotych. W tej kwocie jest również 40 mln. złotych przeznaczono na dofinansowanie zakupu samochodów dla jednostek OSP. Póki co nie ma informacji, aby ta część puli była zagrożona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *