Kłodzka PSP będzie miała nową siedzibę. Strażacy szukają projektanta

Strażacy z Kłodzka chcą przenieść się do nowego obiektu. Mają już działkę, opracowali dokumentację funkcjonalno-użytkową. Teraz poszukują projektanta, który będzie także pełnił funkcje nadzoru inwestorskiego i autorskiego.

Nowy obiekt Komendy Powiatowej z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Kłodzku miałby powstać na działce zlokalizowanej w Kłodzku, w obrębie Leszczyna o powierzchni 1,1099 ha. Z kolei sam projektowany budynek powinien zamknąć się w powierzchni użytkowej około 2684 m². W jego skład wejdzie przelotowa hala garażowa dla 10 samochodów ciężarowych i sześciu samochodów o DMC poniżej 3,5 tony z jednym stanowiskiem do mycia pojazdów o łącznej powierzchni 835 m². W tej części obiektu znajdzie się również zaplecze dla JRG w postaci stacji obsługi sprzętu ochrony dróg oddechowych, suszarni węży, magazynów, warsztatu.

W myśl programu funkcjonalno-projektowego na parterze części biurowej znajdą się pomieszczenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz stanowisko kierowania z niezbędnym zapleczem. Obiekt będzie wyposażony w moduł brudny-czysty strażak z umywalniami, pomieszczeniami do prania i suszenia środków ochrony indywidualnej. Strażacy będą mieli też do dyspozycji siłownię. Piętro budynku zajmie Komenda Powiatowa. Tutaj, oprócz pomieszczeń biurowych, sanitarnych i socjalnych, sali odpraw, zaplanowano również pomieszczenia tworzące salę edukacyjną „Ognik”. Obiekt ma być przyjazny osobom niepełnosprawnym. Na parterze, tuż przy wejściu przewidziano zaprojektowanie miejsca oczekiwania interesantów, w którym możliwa będzie również ich obsługa przez funkcjonariuszy. Oprócz standardowych instalacji budynek ma być wyposażony w instalacje fotowoltaiczną i solarną. Z kolei system kontroli dostępu do poszczególnych części nowej strażnicy ma uwzględniać zastosowanie nowych legitymacji strażaka z chipem RFID w formacie ID, które niebawem mają wejść do użytku.

Zaplanowano również wykonanie kilkudziesięciu miejsc parkingowych, place manewrowe w obrębie wyjazdów alarmowych, placu wewnętrznego, wielofunkcyjnego boiska sportowego, wolnostojącego budynku magazynu przeciwpowodziowego, wiaty śmietnikowej, wiaty dla awaryjnego agregatu prądotwórczego.

Zainteresowani wykonaniem wielobranżowej dokumentacji projektowej obiektu nowej Komendy mają czas do poniedziałku (11.01) na złożenie ofert. Komenda nie podaje jaką kwotę zamierza przeznaczyć na realizację tego zadania. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na drugą połowę tego roku. Strażacy z obiektów przy ulicy Traugutta mieliby przenieść się do końca 2014 roku. Wszystko jednak będzie zależało od możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *