Kolejna kradzież w łódzkich OSP. Ukradł przyczepę druhom z Mikołajewa

Minionej nocy doszło do włamania do strażnicy OSP na łódzkim Mikołajewie. Nieznany sprawca ukradł strażakom przyczepkę do przewozu sprzętu i samochodu pokazowego, który wykorzystuje działająca przy jednostce dziecięca drużyna pożarnicza.

Do kradzieży z włamaniem doszło dziś przed 1:00 w nocy. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Wiadomo, że sprawca poruszał się ciemnym chrystlerem. Po przecięciu łańcucha i kłódki wjechał na teren strażnicy. Podczepił przyczepkę do haka pojazdu i odjechał w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego. Z ustaleń wynika jednak, że do tej miejscowości nie dotarł.

OSP Łódź-Mikołajew

Łupem złodzieja padła jednoosiowa przyczepka służąca strażakom do transportu sprzętu. Wykorzystywano ją również do przewozu pokazowego pojazdu strażackiego, jakim posługują się mali strażacy z działającej przy OSP dziecięcej drużyny pożarniczej.

Nad ustaleniem sprawcy i odzyskaniem mienia pracują łódzcy policjanci. Wiadomo już, że funkcjonariuszom udało się odczytać numery rejestracyjne auta. Druhowie zaapelowali o pomoc i kontakt wszystkie osoby posiadające informacje na temat kradzieży a także skradzionej przyczepy z numerem rejestracyjnym EL 981WY lub dysponują kamerami na trasie z Łodzi do Aleksandrowa.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3740855755924908&id=143343259009527

Jest to kolejne włamanie do strażnicy łódzkich OSP. Na początku roku miało miejsce włamanie do strażnicy OSP Łódź-Wiskitno. Nieustaleni dotąd sprawcy zrabowali sprzęt ratowniczy, którego wartość oszacowano na ok. 70 tys. złotych. Sprzętu nie udało się dotychczas odzyskać. Został on odkupiony przez Miasto Łódź.

Fotografia nagłówkowa: monitoring OSP Łódź-Mikołajew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *