Komendant główny PSP honorowym patronem „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce

W Komendzie Głównej PSP w Warszawie odbyło się dziś spotkanie komendanta głównego PSP st. bryg. Andrzeja Bartkowiaka z reprezentacją OSP GRS „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce”. Andrzej Bartkowiak objął honorowy patronat nad działalnością stowarzyszenia w tym roku.

W poniedziałek 17 lutego komendant główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak spotkał się z kilkunastoosobową reprezentacją stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce”, na czele z prezesem stowarzyszenia Pawłem Gębalskim.

Spotkanie stało się okazją do objęcia przez st. bryg. Andrzeja Bartkowiaka honorowego patronatu nad działalnością stowarzyszenia w 2020 roku. Uczestnicy rozmawiali o dotychczasowej działalności stowarzyszenia i planach na najbliższy czas.

Stowarzyszenie OSP GRS „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce” powstało trzy lata temu. Zrzesza około trzystu członków. Zasadniczym celem działalności Stowarzyszenia jest promocja donacji szpiku kostnego. Temu służy m.in. współpraca z ośrodkiem Medigen. Przedstawiciele SWPB organizują rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Ponadto zabezpieczają medycznie imprezy, w których uczestniczą, organizują pokazy ratownicze. Od kilku lat organizują ogólnopolską akcję „Paczka dla dzieciaka na Święta od strażaka. Wolontariusze Stowarzyszenia odwiedzają wówczas szpitale dziecięce. Małych pacjentów obdarowują świątecznymi paczkami, które choć na chwilę pozwolą zapomnieć o walce z ciężką chorobą nowotworową.

Foto: asp. Tomasz Banaczkowski, „Przegląd Pożarniczy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *