Komendant Główny PSP znów ma trzech zastępców. Krzysztof Hejduk wraca do służby

„Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał z dniem 6 marca 2020 roku st. bryg. Krzysztofa Hejduka na stanowisko zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej” – poinformowała KG PSP. Hejduk wraca do służby po blisko dwuletniej przerwie

Starszy brygadier Krzysztof Hejduk funkcję zastępcy komendanta głównego PSP obejmuje po raz trzeci. Wcześniej na to stanowisko powołany został w lutym 2016 roku, gdy komendantem głównym PSP był Leszek Suski. Sprawował nadzór m.in. nad Biurem Logistyki i Biurem Finansów. Odwołany został 30 maja 2018 roku, jak informowało wówczas MSWiA – „w związku z rozwiązaniem stosunku służbowego”. Wówczas sam Hejduk mówił, że: „Mój czas już minął”, a decyzja o odejściu ze służby była jego decyzją.

Dlaczego st. bryg. Hejduk zdecydował się – po niespełna dwuletniej przerwie – wrócić do służby? Jakimi zadaniami będzie się zajmował? Tego na razie nie wiadomo. Jego nominacja to prawdopodobnie koniec zmian w ścisłym kierownictwie Państwowej Straży Pożarnej, po tym jak komendantem głównym PSP został Andrzej Bartkowiak. Jeszcze w grudniu zastępcą Bartkowiaka został mł. bryg. Arkadiusz Przybyła, zaś w lutym nadbryg. Adam Konieczny.

St. bryg. mgr Krzysztof Hejduk pochodzi z Łodzi. Urodził się 2 marca 1971 r. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1992 r., po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 7 w Łodzi, na stanowisku dowódcy zastępu. W 2000 r. ukończył Uniwersytet Łódzki. Następnie pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Łodzi, a od 1998 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi. Od sierpnia 2006 r. objął stanowisko zastępcy łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP. W latach 2007–2008, gdy szefem PSP był Marek Kubiak, pełnił służbę w Komendzie Głównej PSP. Również na stanowisku zastępcy komendanta głównego PSP.

Zastępców Komendanta Głównego PSP powołuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego PSP.

Foto nagłówkowe: MSWiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *