Komendant obrażał podwładnych? Sprawę wyjaśnia komisja z KW PSP

W sieci pojawiło się nagranie, na którym komendant miejski PSP w Koninie miał obrażać swoich podwładnych. Komendant Wojewódzki PSP powołał komisję, która ma zbadać sprawę.

Przed kilkoma dniami na portalu YouTube.com pojawiło się nagranie, na którym według autora, w niewybrednych słowach wypowiadać miał się komendant miejski PSP w Koninie bryg. Janusz Dębowski. Komendant miał zastraszać i obrażać podległych mu strażaków. Na razie nie wiadomo w jakich okolicznościach powstało nagranie. Wyjaśniać to będzie komisja powołana przez wielkopolskiego komendanta.

Janusz Dębowski na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Koninie powołany został z dniem 1 lipca 2016 roku, przez ówczesnego komendanta wojewódzkiego PSP Andrzeja Bartkowiaka, obecnego komendanta głównego. Jak zapewnia Sławomir Brandt, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu, do tej pory nie było żadnych skarg na działanie komendanta. Aktualnie szef konińskich strażaków przebywa na urlopie, a jego obowiązki pełni jego zastępca bryg. Maciej Pilarski.

Wcześniejsze informacje o zawieszeniu komendanta Dębowskiego okazały się nieprawdziwe.

Foto nagłówkowe: KM PSP Konin

One Reply to “Komendant obrażał podwładnych? Sprawę wyjaśnia komisja z KW PSP”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *