Koziegłowy: 6 osób rannych, po zderzeniu 4 aut na DK-1

6 osób zostało poszkodowanych w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajowej jedynce w Koziegłowach, w woj. śląskim. Doszło tam do zderzenia czterech aut, którymi podróżowało 13 osób.

Do wypadku doszło wczoraj (14.02) po godzinie 20:00 na drodze krajowej nr 1 w Koziegłowach. Doszło tam do zderzenia się czterech aut. Według wstępnych informacji, jedna z osób poszkodowanych miała być zakleszczona w pojeździe. Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków PSP z Myszkowa oraz jednostek OSP z Koziegłów, Lgoty Górnej i Siedlca Dużego. Po dojeździe na miejsce ratownicy potwierdzili zgłoszenie. Po rozpoznaniu okazało się, że zderzyły się cztery auta osobowe. Łącznie podróżowało nimi trzynaście osób. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało sześć osób.

Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do wykonania dostępu do zakleszczonej osoby oraz ewakuacji jej na zewnątrz, a także udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego rannym i pozostałym uczestnikom zdarzenia. W akcji ratowniczej udział brało również 6 zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ratownicy, po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu przetransportowali sześcioro rannych do okolicznych szpitali.

Krajowa jedynka w rejonie miejsca wypadku była zablokowana na czas akcji ratowniczej oraz czynności dochodzeniowych. Okoliczności i przyczyny wypadku ustala myszkowska policja.

Foto nagłówkowa: OSP Lgota Górna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *