Krakowska Szkoła Aspirantów kupuje wóz ratownictwa technicznego

Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie kupuje nowy średni samochód ratownictwa technicznego z hds. Pojazd do Szkoły ma być dostarczony jeszcze w tym roku.

Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie rozpoczęła przetarg, którego przedmiotem jest dostawa średniego samochodu ratownictwa technicznego z HDS dla Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Samochód kupowany jest ze specjalistycznym wyposażeniem.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia samochód powinien być wykonany na podwoziu wyprodukowanym w 2020 roku, z jednomodułową, dwudrzwiową kabiną dla trzech osób, wyposażonym w układ napędowy 4×4 i wzmocnione zawieszenie oraz silnik z zapłonem samoczynnym, z turbodoładowaniem o maksymalnej mocy min. 250kW, a także automatyczną skrzynię biegów. Zabudowa pojazdu ma być wykonana z materiałów odpornych na korozję. Dopuszcza się aluminium, stal nierdzewną lub materiały kompozytowe.

Na samochodzie zamontowany będzie na stałe żuraw HDS, którego maksymalny moment udźwigu netto wynosić ma min. 90 kNm, zaś maksymalny udźwig przy przy pełnym wysięgu ma wynosić min. 1500 kg. Żuraw ma być wyposażony we wciągarkę linową o mocy min 15 kN. Na pojeździe zamontowane zostaną również: wciągarka o napędzie hydraulicznym, generator prądu oraz maszt do oświetlania pola pracy.

Na wyposażeniu nowego samochodu będzie również osprzęt do żurawia w postaci zawiesi, szekli, trawersy, osprzęt dla wciągarki oraz inny specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Będą to zestawy narzędzi ratowniczych o napędzie akumulatorowym i hydraulicznym wraz z osprzętem, podpory i kliny do stabilizacji pojazdów, zestawy poduszek pneumatycznych z osprzętem, podnośniki hydrauliczne, sprzęt ochrony indywidualnej, bogaty zestaw elektronarzędzi i narzędzi warsztatowych, sprzęt do oznakowania miejsca zdarzenia, aparatura pomiarowa oraz inny pomocny sprzęt.

Szacunkowa wartość zamówienia to 1 800 tys. złotych. Termin składania ofert ustalono na 5 czerwca br. Zamówienie ma być zrealizowane między 20. lipca a 11. grudnia bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *