„Mały prezent” pod choinkę dla OSP Mieszkowice

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia OSP w Mieszkowicach na Pomorzu Zachodnim odebrała nowy wóz. Jest to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy zabudowany przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne. Wartość pojazdu to niemal 1 milion 70 tysięcy złotych.

„Mały prezent świąteczny” – jak druhowie określili swój nowy nabytek to ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault K440 z zabudową wykonaną przez SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne z Bielska-Białej. Pojazd do Mieszkowi został sprowadzony w nocy z 23 na 24 grudnia 2020 roku. Samochód posiada silnik o mocy 440 koni mechanicznych, układ napędowy 6×6 i trzyosobową kabinę załogi. Został wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 10 000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 1000 litrów oraz autopompę o wydajności 5700 litrów na minutę.

Na wyposażeniu znalazły się również linia szybkiego natarcia na zwijadle, odcinki wężowe i armatura wodno-pianowa, agregat prądotwórczy, motopompy, wentylator oddymiający, aparaty powietrzne z zapasowymi butlami, zestaw PSP-R1. Dzięki takiemu wyposażeniu załoga pojazdu będzie mogła podejmować samodzielne działania gaśnicze. Zasadniczym przeznaczeniem samochodu będzie jednak zaopatrzenie w środki gaśnicze na wypadek dużych akcji gaśniczych. A tych na obszarze obfitującym w lasy i pola uprawne nie brakuje.

Samochód kosztował prawie 1 milion 65 tysięcy złotych. Zakup sfinansowano z funduszy Gminy Mieszkowice i Komendanta Głównego PSP.

Foto: Urząd Gminy Mieszkowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *