Mazowsze jednak dołoży do samochodów

Zarząd Województwa Mazowieckiego na dzisiejszym posiedzeniu zadecydował o przeznaczeniu 7 milionów złotych na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP. Choć zgodę na to musi wydać jeszcze Sejmik, to nabór wniosków rusza już jutro.

Wsparcie kierowane jest do miast i gmin z województwa mazowieckiego, ale nie wszystkie będą mogły wnioskować o przyznanie dofinansowania. Będą mogły z niego skorzystać gminy, których jednostki OSP uzyskały wsparcie z innych źródeł finansowania, w tym obligatoryjnie uzyskały dofinansowanie z budżetu państwadające gwarancję zrealizowania zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wysokość przyznanej kwoty dofinansowania ze środków województwa mazowieckiego na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego będzie wynosić do 100 tys. zł.

Ostateczna decyzja odnośnie przekazania funduszy na ten cel, leży po stronie Sejmiku, który ma się tym zająć na najbliższym posiedzeniu, które zaplanowano na 23 czerwca. Jednak wnioski można będzie składać już od jutra do następnej środy (17.06) za pośrednictwem poczty, e-PUAP lub osobiście (liczy się data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa lub ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, z dopiskiem: „Wniosek OSP-samochód”), na formularzu wniosku.

Wniosek i wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej UMWM mazovia.pl

Wcześniej w budżecie województwa przewidziano kwotę 8 milionów złotych na realizację projektu OSP-2020, polegającego na udzieleniu przez Województwo pomocy finansowej gminom na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Jednak po ogłoszeniu stanu epidemii, zapadła decyzja o przeznaczeniu całej tej kwoty na zakup środków i materiałów ochronnych: maseczek, kombinezonów, rękawice, gogle i płyny dezynfekcyjne, ale także komplety ubrań specjalnych, które przekazano 548 jednostkom OSP KSRG z całego województwa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

11 milionów złotych dla mazowieckich OSP

11 milionów złotych dla mazowieckich OSP

Mazowsze: Zamiast na samochody, miliony pójdą na środki ochrony indywidualnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *