Mieszkańcy Olsztyna przeciwni budowie nowej strażnicy

Mieszkańcy Olsztyna nie zgadzają się na budowę nowej strażnicy.

 

Dla Olsztyńskich strażaków jest to ogromne utrudnienie, ponieważ jak informuje starszy brygadier Andrzej Górzyński, Komendant Miejski PSP w Olsztynie w rozmowie z Radiem Olsztyn:

Mamy coraz większe problemy, by jadąc tam zmieścić się w kryterium czasowym. Po prostu nie mieścimy się w tym czasie.„.

W chwili obecnej w południowej części miasta mieszka już ponad 60 tysięcy osób. Urząd miasta Olsztyn postanowił pomóc ratownikom przy budowie nowej strażnicy, teren wybrany na budowę jednostki mieści się przy ulicy Witosa na osiedlu Jaroty.

Na wybranej przez urząd działce miałby powstać komisariat policji oraz wcześniej wymieniona strażnica. Z informacji podanych przez Komendę Miejską PSP, łączny koszt budowy to ok 10 milionów złotych.  Niestety, jak się okazuje, nie jest to takie łatwe. Mieszkańcy Olsztyna nie są zadowoleni, twierdzą, że budowa jednostki będzie wiązała się z hałasem spowodowanym przez wyjeżdżających alarmowo strażaków.

Mieszkańcy na dzień dzisiejszy zgadzają się na nowy posterunek policji, lecz sprzeciwiają się, by między zabudową mieszkaniową powstała nowa straż pożarna, bo przekonują, że będzie to wiązało się z uciążliwościami związanymi z wyjazdami na sygnale – informuje radio Olsztyn prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

O tym, czy mieszkańcy dojdą do porozumienia z urzędem miasta oraz strażakami będziemy informowali.

FOT. Straż Olsztyn http://www.straz.olsztyn.pl/index.php/page/jrg-1

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *