Motolotniarz wpadł do jeziora. Na ratunek ruszył wypoczywający tam strażak

Sporo szczęścia miał motolotniarz, który w niedzielne popołudnie swój lot zakończył w Jeziorze Jezuickim w Pieckach pod Bydgoszczą. Na pomoc mężczyźnie ruszył wypoczywający nad jeziorem strażak z jednostki PSP w Żninie.

Około godziny 13:00 nad Jeziorem Jezuickim w Pieckach pod Bydgoszczą latali dwaj motolotniarze. W pewnym momencie, jeden z nich zahaczył o niezamarzniętą taflę jeziora, w wyniku czego wpadł do wody. Mężczyzna miał sporo szczęścia, bowiem w chwili zdarzenia nad jeziorem odbywało się spotkanie członków bydgoskiego klubu morsów. W pobliżu miejsca wypadku był m.in. funkcjonariusz PSP pełniący służbę w jednostce w Żninie.

Strażak, wraz z innymi świadkami zdarzenia podpłynął na kajaku do motolotniarza. Następnie oswobodził poszkodowanego z maszyny i ewakuował w bezpieczne miejsce. W między czasie inn świadkowie powiadomili służby ratownicze. Na miejsce zadysponowane zostały siły i środki z OSP Brzoza, JRG 1 KM PSP w Bydgoszczy i JRG Szkoły Podoficerów PSP w Bydgoszczy oraz zespół PRM. Gdy służby dotarły nad jezioro poszkodowany był już na brzegu. Ratownicy udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy. Pechowy motolotniarz był cały czas przytomny, ale wychłodzony. Jak się okazało nie doznał poważniejszych obrażeń. Został przewieziony do szpitala.

Moment wypadku oraz fragment akcji ratowniczej został nagrany telefonem przez świadków. Nagrania zostały opublikowane przez lokalny fanpage strażacki Bydgoszcz998

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *