MSWiA ogłasza „Bitwę o wozy”!

„Bitwa o wozy”, to najnowszy pomysł Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na to, by jak najwięcej Polaków poszło w przyszłą niedzielę do urn, by wybrać Prezydenta RP na następną, pięcioletnią kadencję. Skierowany jest on do gmin, liczących do 20 tys. ludności.

W ostatnim trzydziestoleciu wybory prezydenckie w Polsce, nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem wyborców, o czym świadczą wyniki frekwencyjne. O ile pierwsze prezydenckie elekcje cieszyły się wynikiem ponad 60%, tak od roku 2005 waha się w okolicach 50%. Podobnie może być w tym roku, a o wynikach wyborów może zdecydować poziom frekwencji. Środowiska polityczne szukają najróżniejszych sposobów, aby zachęcić wyborców, do udziału w głosowaniu. Najnowszym jest pomysł Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które zadeklarowało sfinansowanie zakupu 16 nowych samochodów bojowych dla gmin, które uzyskają najwyższą frekwencję w swoim województwie.

Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Komendy Głównej PSP.

Foto: MSWiA

Samochody zostaną przekazane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, po wcześniejszym uzgodnieniu z właściwymi włodarzami gmin.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich, już za tydzień 28 czerwca. Głosować będziemy między godziną 7:00 a 21:00. Prezydenta wybierzemy spośród jedenastu kandydatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *