„Na polecenie Pana Burmistrza zostały wymienione zamki” – Skandal w OSP Nietulisko Duże

„Dzisiaj na polecenie Pana Burmistrza zostały wymienione zamki w drzwiach wejściowych do naszej remizy. Nie „naszej” strażaków, ale „naszej” mieszkańców. ” – Informują 10 kwietnia na swojej stronie druhowie

Takimi słowami zaczyna się wpis druhów z OSP Nietulisko Duże na facebooku. Okazuje się, że tamtejsi strażacy stracili dostęp do pomieszczeń w swojej remizie, które sami remontowali i doposażali.
W marcu tego roku skończyła się umowa nieodpłatnego użyczenia przez samą gminę garażu i pomieszczeń w remizie na potrzeby strażaków.

– W nowej umowie najmu, zaproponowanej przez naszego burmistrza przeczytaliśmy, że nie będziemy mieli dostępu do kuchni, łazienki i sali. Burmistrz tłumaczył to tym, że działa u nas kilka organizacji i musi podzielić dostęp do pomieszczeń po równo, dla wszystkich. Ale My przecież od kilkunastu lat współpracujemy ze stowarzyszeniem, piszemy razem projekty, a gdy niedawno powstało Koło Gospodyń Wiejskich – również pomagaliśmy jego członkom jak tylko mogliśmy – tłumaczy Łukasz Kończak, naczelnik OSP.

Druhowie nie podpisali umowy zaproponowanej przez Burmistrza z nadzieją, że burmistrz przedstawi kolejną, ale tym razem z argumentami strażaków. Nic bardziej mylnego, Ochotnicy mają dostęp tylko do garażu oraz pomieszczenia zarządu, podejrzewają również, że jest to zemsta za skrytykowanie publicznie jego obietnicy. Od 3 lat twierdził, że dołoży ratownikom do nowego wozu, niestety, tak się nie stało.

Druhowie dodali kolejny wpis na portalu:

Dziś zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy w Dołach Biskupich. Pożar udało się ugasić. Po powrocie do remizy chcieliśmy się umyć, ale nie było takiej możliwości. O tej porze żadnego urzędnika nie spotka się w Gminie, który mógłby przekazać nam klucze do remizy. Czekał na nas tylko hydrant . -Piszą na swoim fanpage’u

Czy tak powinno traktować się ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym? Oceńcie to sami.

fot. OSP Nietulisko Duże

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *