„Na rondzie w górę”: Nietypowy wypadek pod Zgierzem

Służby ratownicze ze Zgierza w woj. łódzkim zostały wczoraj skierowane do bardzo nietypowego wypadku w pobliskim Rąbieniu. Samochód osobowy uderzył w wysepkę ronda, następnie przeleciał kilkadziesiąt metrów w powietrzu i zatrzymał się na budynku.

Do wypadku doszło wczoraj, kilka minut po godzinie 18:00 na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym ulic Pańskiej i Aleksandrowskiej w Rąbieniu. Na miejsce zadysponowane zostały cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i patrole policji. Na znajdującej się przy rondzie posesji parafialnej ratownicy zauważyli doszczętnie rozbite auto, w którym znajdował się zakleszczony 41-kierujący. Dodatkowo auto dosyć poważnie uszkodziło jeden z budynków gospodarczych.

Strażacy wykonali dostęp i ewakuowali poszkodowanego mężczyznę z auta. Następnie został on przekazany pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego, który po udzieleniu niezbędnej pomocy przewiózł go do szpitala. Poszkodowany był wówczas przytomny.

Jak doszło do tego wypadku? To oczywiście ustala policja. Jego przebieg częściowo został zarejestrowany na jednej z kamer monitoringu. Na filmie widać zbliżające się do ronda ze znaczną prędkością suzuki swift. Auto uderzyło w wysepkę ronda, co spowodowało jego wybicie się w powietrze. Następnie – to już według relacji świadków i ratowników – auto ścięło sosnę na wysokości ok. 7 metrów, przeleciało nad pomnikiem Jana Pawła II i rozbiło się o budynek gospodarczy na parafialnej posesji.

Na razie nie wiadomo, czy poszkodowany mężczyzna był nietrzeźwy, choć według relacji policjantów pracujących na miejscu wypadku, od 41-latka czuć było woń alkoholu. Ostateczną odpowiedź na to pytanie dadzą wyniki badania krwi. Zdaniem świadków, kierujący pojazdem w chwili zdarzenia mógł posługiwać się również telefonem komórkowym.

W ponad godzinnej akcji uczestniczyły zastępy z JRG 9 i JRG 10 Łódź, JRG Zgierz i OSP Rąbień.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP Zgierz, Facebook / EZG Alarmowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *