Nie żyje naczelnik OSP w Mosinach na Pomorzu. Strażak zmarł w drodze powrotnej z akcji

Tragedią zakończył się powrót zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mosinach koło Człuchowa w województwie pomorskim. W drodze powrotnej z akcji w pobliskiej miejscowości zmarł naczelnik jednostki i były radny Gminy Człuchów Józef Bryza.

W sobotę (20.02) przed południem druhowie z OSP Mosiny zostali zadysponowani do odpompowania wody z posesji w miejscowości Dziewiątka koło Człuchowa na Pomorzu. Na miejsce udał się czteroosobowy zastęp OSP w Mosinach. Akcja przebiegła bez poważniejszych zakłóceń. Dramat rozpoczął się w drodze powrotnej. Wóz strażacki ugrzązł w śniegu. Druhowie musieli podjąć czynności pozwalające na uwolnienie auta. Wówczas doszło do zasłabnięcia jednego z członków załogi, 58-letniego naczelnika jednostki w Mosinach, który równocześnie był kierowcą wozu pożarniczego.

Koledzy strażaka ruszyli od razu na pomoc. Na miejsce wezwano również zespół ratownictwa medycznego. Walka o życie druha Józefa Bryzy trwała ponad godzinę. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Lekarz stwierdził zgon strażaka. Józef Bryza miał 58 lat. Jak zaznaczył w rozmowie z mediami oficer prasowy człuchowskich strażaków, zmarły Józef Bryza był filarem jednostki OSP w Mosinach. W latach minionych zasiadał, także w Radzie Gminy Człuchów. Wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn śmierci strażaka zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Człuchowie

Requiescat in pace.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *