Nietrzeźwy kierowca OSP wjechał w wóz PSP

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca wozu ratowniczo-gaśniczego OSP Nowaki, który zderzył się wczoraj z samochodem PSP z Nysy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Wczoraj około 23:00 strażacy z Nysy w woj. opolskim zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Karłowice Wielkie. Jak się okazało był on na szczęście nie groźny. Podczas akcji gaśniczej doszło jednak do kolizji dwóch samochodów ratowniczo-gaśniczych. Kierowca samochodu bojowego STEYR z OSP Nowaki, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojący wóz ratowniczo-gaśniczy marki MAN z Państwowej Straży Pożarnej w Nysie. W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy STEYR-a. Badanie wykazało u 30-latka ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przebadani zostali również pozostali druhowie z Nowaków i strażak kierujący MAN-em PSP. Wszyscy byli trzeźwi. Jak się okazało 30-latek jako jedyny spośród pięciu ochotników, którzy stawili się na alarm posiadał uprawnienia do kierowania wozem bojowym. Z powodu kolizji wóz ratowniczo-gaśniczy PSP został wycofany z podziału bojowego. Samochód jednostki OSP został odprowadzony do remizy przez innego wezwanego specjalnie strażaka. Również wymaga remontu.

Policjanci z nyskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie nietrzeźwego kierowcy. 30-latek musi też liczyć się z możliwością wydalenia z jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *