Nowa renówka OSP Łaziska na Mazowszu

Przed niemal tygodniem, druhowie z Łazisk koło Lipska na Mazowszu odebrali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Renault Midlum służył wcześniej strażakom zawodowym z Wołomina.

W zeszłą środę strażacy z OSP w Łaziskach koło Lipska w województwie mazowieckim odebrali od Państwowej Straży Pożarnej swój nowy samochód. Jest to średni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Midlum 300.14 DXi7, z napędem 4×4 i silnikiem o mocy 300 KM. Jest to stosunkowo nowy samochód, który od 2013 roku służył strażakom z Wołomina. Niedawno został zastąpiony nowym samochodem zakupionym w ramach projektu Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV.

Foto: Urząd Gminy Ciepielów

„Renówka” wyposażona jest m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego oraz autopompę o wydajności 2500 l/min. Zabudowę pożarniczą wykonała Wawrzaszek ISS. Posiada również linię gaśniczą szybkiego natarcia, dachowe działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy, system zraszaczy podwoziowych oraz wciągarkę. Wartość pojazdu to ok. 500 tys. złotych.

Foto: Urząd Gminy Ciepielów

Samochód zastąpi wkrótce wysłużonego już DAF-a. Pozyskanie wozu dla druhów z Łazisk było możliwe dzięki staraniom władz Gminy Ciepielów oraz pozytywnej decyzji Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie.

Foto: Urząd Gminy Ciepielów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *