Nowa siedziba dla poznańskich OSP i magazynu powodziowego gotowa

Druhowie z dwóch poznańskich specjalistycznych OSP oraz magazyn przeciwpowodziowy przenoszą się do nowej siedziby. Kilka dni temu spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowała o zakończeniu prac budowlanych i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowego kompleksu.

Nowy kompleks składający się z trzech budynków powstał przy ulicy Lotniczej w Poznaniu, w pobliżu Portu Lotniczego Poznań-Ławica. W jego skład wchodzą połączone ze sobą budynki strażnicy i garażu na specjalistyczne samochodu, a także miejskiego magazynku zarządzania kryzysowego, w którym zgromadzone będą materiały i środki niezbędne do walki z powodzią. Na parterze dwukondygnacyjnej remizy znajdą się pomieszczenia szatniowo-sanitarne, wydzielona przestrzeń do mycia skafandrów i psów, zaś na piętrze sala dydaktyczna, pomieszczenia socjalne, pokoje do   wypoczynku wraz z zapleczem sanitarnym oraz biura.

Za budowę, a następnie podstawowe wyposażenie obiektów, w imieniu Miasta odpowiedzialna była  miejska spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. pełniąca rolę inwestora zastępczego. Do garaży i strażnicy wprowadzą się wkrótce strażacy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego „Mistral”, włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W magazynie składowane będą m.in. pontony i worki na piasek należące do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznań, który to jest również dysponentem całego kompleksu.

Fotogaleria

Fotografia nagłówkowa: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *