Nowa Toyota RAV4 dla strażaków zawodowych z Jednostki Ratiwniczo-Gaśniczej we Wschowie (ZDJĘCIA)

W grudniu 2020 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie zakupiła „Specjalny lekki samochód Toyota RAV4 z wyposażeniem do przewozu sprzętu chemicznego-ekologicznego, przeciwpowodziowego i ratowników”.

Samochód jest wyposażony w nowoczesny silnik hybrydowy 2.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 222 KM, napęd terenowy 4×4, automatyczną skrzynię biegów, komfortową tapicerkę oraz pakiet systemów bezpieczeństwa wspomagający jazdę kierowcy.

Łączna wartość zakupu wyniosła 156.900,01 zł, który został sfinansowany
ze środków:

    1. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w formie dotacji w wysokości 78.450, 00 zł.
    2. Firm prywatnych i instytucji z terenu województw lubuskiego i wielkopolskiego
      w wysokości 78.450, 01 zł

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w realizacji powyższego zadania. Zakupiony samochód będzie doposażeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie.

Dzięki wsparciu Pana Posła Marka Asta udało się pozyskać środki pozabudżetowe w ramach funduszu wsparcia PSP w wysokości 309.000,00 zł.

Środki te pozwoliły na zakup: przedmiotowego pojazdu, łodzi ratowniczej PionerMulti
z silnikiem Yamacha 80KM z przyczepą i wyposażeniem o wartości 150 tys. zł, narzędzi hydraulicznych z napędem elektrycznym HOLMATRO PENTHEON za kwotę 133 tys. zł,
39 sztuk hełmów bojowych Rosenbauer – Heros Titan za kwotę 68 200 zł. Łącznie dokonano zakupów pojazdów, sprzętu i usług z wykorzystaniem środków  pozabudżetowych w ramach funduszu wsparcia PSP w wysokości 576.029,95 zł.

PSP Wschowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *