Nowe jednostki ochrony przeciwpożarowej w KSRG

Komendant Główny PSP włączył w grudniu bieżącego roku 143 jednostki ochrony przeciwpożarowej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pełną listę jednostek opublikowała dziś na swojej stronie Komenda Główna PSP.

Na liście znalazło się 141 jednostek ochotniczych straży pożarnych, w tym OSP Jednostka Ratowictwa Specjalistycznego we Wrocławiu, a także LSRG Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka i WSP Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Spośród wszystkich jednostek 62 do KSRG włączane są po raz pierwszy. Pozostałym 81 jednostkom komendant główny PSP przedłużył członkostwo w systemie.

Wykaz jednostek ochrony przeciwpożarowej włączonych do KSRG w grudniu 2019r.
Lp. Województwo Powiat Gmina Nazwa OSP
1 dolnośląskie legnicki Legnickie Pole Taczalin
2 dolnośląskie legnicki Krotoszyce Krotoszyce
3 dolnośląskie polkowicki Chocianów Szklary Dolne
4 dolnośląskie wrocławski Żórawina Żórawina
5 dolnośląskie wrocławski Wrocław OSP Jednostka Ratowictwa Specjalistycznego               we Wrocławiu
6 dolnośląskie wrocławski Kąty Wrocławskie Smolec
7 dolnośląskie zgorzelecki Bogatynia Bogatynia
8 dolnośląskie złotoryjski Złotoryja Wysocko
9 kujawsko – pomorskie chełmiński Lisewo Lipienek
10 kujawsko – pomorskie golubsko-dobrzyński Golub-Dobrzyń Nowogród
11 kujawsko – pomorskie inowrocławski Gniewkowo Gąski
12 kujawsko – pomorskie toruński Obrowo Osiek nad Wisłą
13 kujawsko – pomorskie wąbrzeski Wąbrzeźno Wąbrzeźno
14 kujawsko – pomorskie włocławski Lubanie Lubanie
15 lubelskie biłgorajski Frampol Radzięcin
16 lubelskie janowski Chrzanów Malinie
17 lubelskie janowski Potok Wielki Potok Stany
18 lubelskie janowski Modliborzyce Stojeszyn
19 lubelskie lubelski Strzyżewice Żabia Wola
20 lubelskie łukowski Krzywda Fiukówka
21 lubelskie łukowski Wojcieszków Świderki
22 lubelskie rycki Nowodwór Grabów Szlachecki
23 lubelskie rycki Ułęż Ułęż
24 lubelskie zamojski Sitno Czołki
25 lubelskie zamojski Łabunie Łabuńki
26 lubelskie zamojski Nielisz Nielisz
27 lubelskie zamojski Sułów Źrebcach
28 lubelskie włodawski Włodawa Włodawa
29 lubuskie słubicki Górzyca Czarnów
30 lubuskie słubicki Cybinka Białków
31 lubuskie żagański Małomice Lubiechów
32 lubuskie żagański Niegosławice Niegosławice
33 łódzkie bełchatowski Zelów Pożdżenice
34 łódzkie brzeziński Dmosin Wola Cyrusowa
35 łódzkie brzeziński Brzeziny Jordanów
36 łódzkie kutnowski Nowe Ostrowy Grochów
37 łódzkie opoczyński Drzewica Krzczonów
38 łódzkie radomszczański Kamieńsk Gorzędów
39 łódzkie rawski Biała Rawska Chodnów
40 łódzkie skierniewicki Kowiesy Paplin
41 łódzkie sieradzki Sieradz Chojne
42 łódzkie sieradzki Warta Cielce
43 łódzkie wieluński Czarnożyły Opojowice
44 małopolskie bocheński Bochnia Bogucice
45 małopolskie brzeski Szczurowa Uście Solne
46 małopolskie chrzanowski Chrzanów Chrzanów
47 małopolskie gorlicki Uście Gorlickie Gładyszów
48 małopolskie krakowski Słomniki Waganowice
49 małopolskie krakowski Wielka Wieś Biały Kościół
50 małopolskie limanowski Laskowa Ujanowice
51 małopolskie nowosądecki Łososina Dolna Tabaszowa
52 małopolskie nowosądecki Łososina Dolna Łososina Dolna
53 małopolskie nowosądecki Korzenna Mogilno
54 małopolskie nowosądecki Łącko Zagorzyn
55 małopolskie nowosądecki Muszyna Żegiestów
56 małopolskie nowotarski Jabłonka Zubrzyca Górna
57 małopolskie proszowicki Pałecznica Nadzów
58 małopolskie tatrzański Poronin Nowe Bystre
59 małopolskie wadowicki Lanckorona Lanckorona
60 mazowieckie ciechanowski Gołymin-Ośrodek Nasierowo Górne
61 mazowieckie ciechanowski Ciechanów Rydzewo
62 mazowieckie garwoliński Wilga Mariańskie Porzecze
63 mazowieckie grodziski Baranów Boża Wola
64 mazowieckie grodziski Żabia Wola Żelechów
65 mazowieckie kozienicki Sieciechów Sieciechów
66 mazowieckie lipski Chotcza Tymienica
67 mazowieckie makowski Czerwonka Czerwonka
68 mazowieckie nowodworski Nasielsk Cieksyn
69 mazowieckie nowodworski Nowy Dwór Mazowiecki Nowy Dwór Mazowiecki
70 mazowieckie ostrołęcki Troszyn Dzbenin
71 mazowieckie sochaczewski Teresin Budki Piaseckie
72 mazowieckie szydłowiecki Szydłowiec Wola Korzeniowa
73 mazowieckie warszawski zachodni Kampinos Zawady
74 mazowieckie wołomiński Strachówka Równe
75 mazowieckie wołomiński Poświętne Poświętne
76 mazowieckie żyrardowski Radziejowice Korytów
77 mazowieckie żyrardowski m. Żyrardów Żyrardów
78 opolskie brzeski Lubsza Czepielowice
79 opolskie nyski Korfantów Przechód
80 opolskie oleski Dobrodzień Główczyce
81 opolskie oleski Praszka Przedmość
82 opolskie opolski Komprachcice Polska Nowa Wieś
83 opolskie opolski Łubniany Jełowej
84 opolskie opolski Murów Stare Budkowice
85 opolskie opolski Tułowice Tułowice
86 opolskie opolski Ozimek Antoniów
87 opolskie opolski Opole Opole – Wrzoski
88 pomorskie kartuski Sulęczyno Mściszewice
89 pomorskie kartuski Sierakowice Gowidlino
90 pomorskie tczewski Pelplin Wielki Garc
91 pomorskie kościerski Karsin Wdzydze Tucholskie
92 pomorskie lęborski Lębork Lębork
93 pomorskie pucki Krokowa Żarnowiec
94 pomorskie gdański Kolbudy Lublewo
95 podkarpackie krośnieński Jedlicze Jaszczew
96 podkarpackie kolbuszowski Kolbuszowa Kolbuszowa Dolna
97 podkarpackie jasielski Nowy Żmigród Łysa Góra
98 podkarpackie mielecki Tuszów Narodowy Malinie II
99 podkarpackie przeworski Adamówka Majdan Sieniawski
100 podkarpackie rzeszowski Sokołów Małopolski Górno
101 podkarpackie rzeszowski Tyczyn Hermanowej
102 podkarpackie rzeszowski Trzebownisko Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza  Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka
103 podkarpackie strzyżowski Niebylec Konieczkowa
104 podlaskie hajnowski Czeremcha Czeremcha
105 podlaskie augustowski Nowinka – Bryzgiel
106 podlaskie białostocki Wasilków Jurowice
107 podlaskie łomżyński Zbójna Kuzie
108 podlaskie wysokomazowiecki Sokoły Bruszewo
109 podlaskie wysokomazowiecki Nowe Piekuty Jabłoń Jankowce
110 śląskie będziński Czeladź Czeladź
111 śląskie bielski Wilamowice Hecznarowice
112 śląskie cieszyński Strumień Strumień
113 śląskie częstochowski Blachownia Cisie
114 śląskie gliwicki Rudziniec Widów
115 śląskie lubliniecki Lubliniec Wojskowa Straż Pożarna Jednostki Wojskowej Komandosów                      w Lublińcu
116 śląskie raciborski Nędza Górki Śląskie
117 śląskie żywiecki Milówka Nieledwia
118 śląskie żywiecki Rajcza Zwardoń
119 świętokrzyskie buski Pacanów Oblekoń
120 świętokrzyskie buski Tuczępy Tuczępy
121 świętokrzyskie kielecki Raków Ociesęki
122 świętokrzyskie kielecki Masłów Wola Kopcowa
123 świętokrzyskie kielecki Chęciny Bolmin
124 świętokrzyskie konecki Fałków Fałków
125 świętokrzyskie opatowski Ożarów Lasocin
126 świętokrzyskie sandomierski Samborzec Złota
127 świętokrzyskie staszowski Łubnice Beszowa
128 warmińsko-mazurski elbląski Tolkmicko Pogrodzie
129 warmińsko-mazurski działdowski Rybno Żabiny
130 warmińsko-mazurski olecki Świętajno Mazury
131 warmińsko-mazurski olecki Barczewo Barczewko
132 warmińsko-mazurski olsztyński Stawiguda Pluski
133 wielkopolskie koniński Stare Miasto Lisiec Wielki
134 wielkopolskie koniński Kramsk Grąblinie
135 wielkopolskie kościański Śmigiel Stare Bojanowo
136 wielkopolskie poznański Murowana Goślina Białężyn
137 wielkopolskie turecki Malanów Kotwasice
138 zachodniopomorskie szczecineckie Borne Sulinowo Miasto Borne Sulinowo
139 zachodniopomorskie koszaliński Biesiekierz Warnino
140 zachodniopomorskie koszaliński Bobolice Porost
141 zachodniopomorskie koszaliński Manowo Wyszewo
142 zachodniopomorskie choszczeńskim Choszczno Kołki
143 zachodniopomorskie koszaliński Sianów Osieki

Foto nagłówkowe: Andrzej Ukraiński / kamienskie.info 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *