Nowe samochody w OSP Niechorze i Pobierowo

Na początku grudnia br. druhowie z Niechorza i Pobierowa w nadmorskiej gminie Rewal odebrali dwa nowe samochody pożarnicze na podwoziach SCANIA. Wykonawcą zabudowy jest firma SZCZĘŚNIAK. Wartość obu pojazdów to 2 170 000 zł.

7 grudnia strażacy z Niechorza i Pobierowa odebrali w Bielsku-Białej swoje nowe wozy ratowniczo-gaśnicze. Oba zostały zabudowane na podwoziach SCANIA przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne. Do OSP Niechorze trafił średni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu SCANIA P370XT. Samochód posiada zbiornik na wodę o poj. 2800 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy oraz dwuzakresową autopompę o wydajności 2800 dm³ / min przy ciśnieniu 8 bar i 420 dm³/ min przy ciśnieniu 40 bar. Ich koledzy z Pobierowa, na akcje jeździć będą ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym SCANIA P450XT, wyposażonym w blisko 7-tysięczny zbiornik na wodę, 700-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy oraz autopompę dwuzakresową o wydajności 5200 dm³ / min przy 8 barach i 390 dm³ / min. przy 40 barach.

Oba samochody posiadają napęd uterenowiony 4×4 oraz automatyczne skrzynie biegów. Ich kabiny przeznaczone są do przewozu maksymalnie sześcioosobowych załóg. Oba pojazdy zostały wyposażone w podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zgodnie ze standardami wyposażenia dla swoich typoszeregów.

Wartość obu pojazdów to 2 170 000 zł, z czego 1 350 000 zł to środki pozyskane z zewnątrz, 700 000 zł to udział Gminy Rewal, a pozostała część to środki własne OSP! – poinformowała Gmina Rewal na swojej facebookowej stronie.

Zakup samochodu dla OSP Niechorze został sfinansowany ze środków, jakie Gmina Rewal wygrała osiągając najwyższy w województwie zachodniopomorskim wynik frekwencji w pierwszej turze tegorocznych wyborów prezydenckich. Do drugiego z pojazdów również dołożyło MSWiA.

Fotografie nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *