Nowe ubrania dla druhów z Gminy Opatowiec

Dnia 23 grudnia 2019 roku przekazano ubrania specjalne dla strażaków z jednostek OSP Opatowiec, Kocina i Chwalibogowice.

W budynku Urzędu Miasta i Gminy w Opatowcu odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu strażakom ochotnikom zakupionego w ramach dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości.

Na spotkanie przybyli: Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek reprezentujący Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz Marek Juszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu Henryk Kryca, Komendant Powiatowy PSP w Kazimierzy Wielkiej kpt. Marcin Oziębło, Radny Powiatu Kazimierskiego Janusz Nawrot oraz druhowie strażacy.

Nowe umundurowanie – 18 kompletów trafiło do jednostek OSP z Opatowca, Kociny i Chwalibogowic.

Ubrania specjalne, w kolorze piaskowym (żółtym), składają się z 3 części tj. kurtki zimowej, kurtki letniej, spodni i są przeznaczone do użycia podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Całkowita wartość umundurowania to ponad 58 500 złotych. Dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości wyniosło 57 500 złotych. Pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy Opatowiec.

Źródło/Foto: Urząd Miasta i Gminy Opatowiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *